اعمال محدودیت به بهانه حفظ محیط زیست مانع توسعه جلفا است

[ad_1]

اعمال محدودیت به بهانه حفظ محیط زیست مانع توسعه جلفا است

نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه مناطق روستایی محور اصلی برنامه ششم توسعه است، گفت: اعمال برخی محدودیت ها برای توسعه سرمایه گذاری در جلفا به بهانه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی مانع بزرگی در سر راه توسعه آن است.

به گزارش دیار آذربایجان ، محمد حسن نژاد روز پنجشنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات شهرک صنعتی هادی شهر و دو ناحیه صنعتی روستایی جلفا، با ابراز نارضایتی از تنگ نظری برخی مسوولان استانی به خصوص در حوزه محیط زیست، گفت: متاسفانه حفظ جان حیوانات بر توسعه و ایجاد اشتغال برای جوانان برتر بوده و مدیران استانی با اعمال شدید قوانین مسیر توسعه را می بندند.

وی با بیان اینکه امنیت لازمه توسعه بوده و مرزنشینان به عنوان حافظان اصلی مرزها نیازمند همراهی و مساعدت مسولان هستند، افزود: توسعه مناطق مرزی که در برنامه ششم بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، با اعمال محدودیت ها به جایی نخواهد رسید.

حسن نژاد با تقدیر از همراهی و مساعدت مقامات کشوری در حل مشکلات، بر ضرورت حل بروکراسی شدید اداری در سطح استانی در مسیر توسعه این شهرستان تاکید کرد.

وی به شهرک صنعتی هادی شهر و شرایط سخت واگذاری زمین به متقاضیان در آن شهر اشاره و اظهار کرد: با رایزنی انجام شده با مقامات کشوری، بسیاری از این موانع و محدودیت ها حل و فصل شده و شاهد رونق سرمایه گذاری در این شهر خواهیم بود.

وی، کاهش ۵۰ درصدی نرخ زمین صنعتی در این شهرک و قسط بندی پرداخت بقیه با پیش پرداخت ۵ درصد برای سرمایه گذاران با تقسیط ۶۰ ماهه در شهرک صنعتی هادیشهر را فرصتی بزرگ برای توسعه و رونق کسب و کار و تولید و اشتغال در این شهرستان دانست.

حسن نژاد افزود: این شرایط و مشوق های جدید طی رایزنی با مقامات وزارتی اعمال شده و متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک صنعتی هادیشهر می توانند از این شرایط بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در صورتی که موانع سرمایه گذاری در ناحیه صنعتی ایری سفلی و روستای ارسی برداشته شود شاهد بازگشت بسیاری از جوانان جویای کار در شهرهای بزرگ و تولید و اشتغال در این مناطق خواهیم بود.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *