افزایش ۶ درصدی مبلغ تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد

[ad_1]

افزایش ۶ درصدی مبلغ تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد

تبریز – معاون کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان استان در سه ماهه نخست امسال از نظر مبلغ شش درصد نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش دیار آذربایجان ، غلامحسین پورمنافی چهارشنبه با اعلام اینکه ۷۸۴ وام اشتغال به مبلغ بیش از ۸۲ میلیارد ریال در سه ماهه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، افزود: از این تعداد ۳۸۶ نفر از محل اعتبارات امدادی و ۳۹۸ نفر نیز از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکها وام اشتغال دریافت کرده اند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال در سه ماهه نخست امسال از نظر مبلغ شش درصد و از نظر تعداد سه درصد نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته افزایش یافته است به طوری که در سه ماهه نخست سال گذشته ۷۶۱ فقره تسهیلات اشتغال به مبلغ ۷۷ میلیارد ریال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان افزود: با توجه به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال، زمینه استقلال اقتصادی مددجویان را فراهم می کند، در سه ماهه نخست امسال ۳۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات امدادی و ۵۱ میلیارد ریال نیز از طریق تسهیلات بانکی،  وام اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

وی پرداخت تسهیلات اشتغال و اجرای طرح های خود اشتغالی را زمینه ساز استقلال اقتصادی مددجویان عنوان و  تصریح کرد: تسهیلات اشتغال پرداخت شده به مدددجویان تحت حمایت شامل ۹۶ طرح کارانگیزی، ۳۳۴ طرح توان افزایی و ۳۵۴ طرح خودکفائی بوده است.

پورمنافی بیشترین تسهیلات اعطا شده به مددجویان را مربوط به بخش دامپروری دانست و اظهار داشت: از مجموع تسهیلات پرداخت شده به مددجویان، ۲۵ فقره در بخش کشاورزی، ۲۷۶ فقره در دامپروری، ۲۷۴ فقره در صنایع دستی و ۲۰۹ فقره نیز در بخش خدمات هستند.

وی ادامه داد: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از دو میلیارد ریال از محل مشارکت های مردمی برای ایجاد فرصت های شغلی و آموزش های فنی و حرفه ای مددجویان هزینه شده و در این مدت ۸۰۰ مورد مشاوره شغلی نیز به مددجویان تحت حمایت ارائه شده که ۷۸۴ مورد به اشتغال منجر شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی در پایان گفت: ایجاد اشتغال پایدار و هدایت مددجویان به سمت خودکفائی از رویکردهای مهم کمیته امداد است و بر همین اساس در سه ماهه نخست سال جاری ۵۲ فقره وام اشتغال به مبلغ شش میلیارد ریال به فارغ التحصیلان دانشگاهی تحت حمایت پرداخت شده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *