انتخاب منطقه آزاد ارس به ریاست کمیسیون اقتصادی شهرداران ایرانی جاده ابریشم

[ad_1]

انتخاب منطقه آزاد ارس به ریاست کمیسیون اقتصادی شهرداران ایرانی جاده ابریشم

پس از رای گیری در نشست مدیران و شهرداران ایرانی جاده ابریشم، منطقه آزاد ارس با رای حاضران به ریاست کمیسیون اقتصادی مدیران و شهرداران ایرانی جاده ابریشم انتخاب شد

به گزارش دیار آذربایجان ، ششمین نشست مدیران و شهرداران ایرانی جاده ابریشم در دامغان برگزار شد و منطقه آزاد ارس با ۸ رای به عنوان رییس کمیسیون اقتصادی و شهرداری سبزوار با ۷ رای به عنوان نایب رییس کمیته انتخاب شدند.

در این نشست، شهرهای مختلف حضور خود را برای ریاست کمیته های گردشگری، اقتصادی و فرهنگی اعلام کردند و پس از انجام رای گیری در بخش های مختلف روسای کمیته ها انتخاب شدند.

بر همین اساس، کاشان نیز با ۸ رای به عنوان رییس کمیته گردشگری مجمع شهرداران ایرانی جاده ابریشم انتخاب شد و شهرداری همدان نیز به عنوان نایب رییس کمیته گردشگری انتخاب شد.
همچنین، شهرداری سمنان با ۶ رای و شهرداری نیشابور با ۵ رای به عنوان رییس و نایب رییس کمیته فرهنگی مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم انتخاب شدند.

گفتنی است، منطقه آزاد ارس کنونی و شهر جلفا با قرارگرفتن در مسیر جاده ابریشم از دیرباز دارای اهمیت زیادی بوده است و وجود چندین کاروانسرای تاریخی که به همت سازمان منطقه آزاد ارس مرمت شده است، نشان دهنده اهمیت این شهر در جاده ابریشم بوده است. امسال نیز مجسمه های کاروان شتر و بازرگانان برای تاکید روی این موضوع در کنار کاروانسرای خواجه نظر ساخته و نصب شده است.

انتهای خبر /

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *