انتقاد فرماندار مرند از صندوق بیمه کشاورزی آذربایجان شرقی

[ad_1]

انتقاد فرماندار مرند از صندوق بیمه کشاورزی آذربایجان شرقی

فرماندار شهرستان مرند از صندوق بیمه کشاورزی آذربایجان شرقی به دلیل عدم پرداخت به موقع و کاهش غیر واقعی درصد خسارت های باغات این شهرستان انتقاد کرد.

به گزارش دیار آذربایجان ، علیار راستگو معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه کشاورزی این شهرستان اظهار داشت : این صندوق نباید بر اساس اعتبارات خود درصد خسارت وارده به محصولات کشاورزی شهرستان را به صورت غیرواقعی کاهش دهد. 

وی اظهار کرد: در سال گذشته صندوق بیمه استان فقط ۲۰ درصد از خسارت کشاورزان شهرستان را پرداخت کرد که در برابر خسارت وارده بسیار کم است. 

راستگو ادامه داد: این امر را به صورت کارشناسی با صندوق بیمه کشاورزی استان بررسی خواهیم کرد. 

راستگو بر ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه کشاورزی تاکید و اظهار کرد: با توجه به بحرانی کم آبی در کشور و به خصوص در منطقه آذربایجان شرقی، باید کشاورزی به شیوه های علمی انجام پذیرد. 

وی افزایش بهره وری در کشاورزی را مهم تر از توسعه کشاورزی عنوان و خاطر نشان کرد: اصلاح الگوی کشت، افزایش صنایع تبدیلی از فاکتورهای مهم پیشرفت صنعت کشاورزی در شهرستان مرند می باشد. 

فرماندار مرند با اشاره به حمایت های دولت به بخش کشاورزی افزود: تعداد ۲۴۰ نفر از کشاورزان مرند در سایت بهین یاب ثبت نام کرده اند که پرداخت تسهیلات به ۹۱ نفر تصویب شده است. 

راستگو اضافه کرد: در سال گذشته مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به ۲۹ نفر ارائه شده است. 

وی همچنین میزان بارندگی در سال زراعی امسال را ۳۰۲ میلی متر اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۲۰۰ میلی متر کاهش داشته و میانگین بارندگی شهرستان مرند در سال جاری نسبت به میانگین کلی شهرستان پایین تر است. 

شهرستان مرند به عنوان یکی از قطب های کشاورزی و دامی استان در ۷۵کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *