میزبانی تبریز از رویدادهای فرهنگی بین المللی در آستانه ۲۰۱۸

[ad_1]

میزبانی تبریز از رویدادهای فرهنگی بین المللی در آستانه ۲۰۱۸

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی از میزبانی تبریز نسبت به رویدادهای مهم فرهنگی و ورزشی بین المللی در استانه تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.

به گزارش دیار آذربایجان ، اسماعیل جبارزاده قبل از ظهر پنج شنبه در نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولان استانی آذربایجان شرقی اظهار داشت: به جایگاه مجلس با تمام وجود ایمان داریم و معتقدیم دستگاه های اجرایی در قبال بودجه ای که از مجلس می گیرند گزارش کار کامل را تقدیم نمایندگان محترم مردم استان کنند.

وی ادامه داد: اما رویداد بزرگی که تبریز در ماه های آینده در پیش دارد تبریز ۲۰۱۸ است که برگزاری باشکوه آن می تواند آبرویی برای استان و حتی کل کشور محسوب شود و نباید به سادگی از کنار این رویداد عبور کنیم.

جبارزاده با بیان حجم بالای پروژه های زیرساختی عمرانی در آستانه این رویداد گفت: علاوه بر پروژه های بی شماری که توسط شهرداری اجرایی می شود، دیگر دستگاه های دولتی نیز در پی اجرای پروژه های شهری هستند تا نمایی زیبا از این شهر در استانه تبریز ۲۰۱۸ ارائه دهیم که البته در این زمینه انتظار تامین منابع مالی از سوی دولت را داریم.

برنامه های متعدد فرهنگی و هنری برای تبریز ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: البته علاوه بر این پروژه های عمرانی، کمیته فرهنگی رویداد نیز با تلاش هر چه تمام در پی اجرای برنامه های مرتبط است و از جمله برنامه های مورد بحث این کمیته که تاکنون تصویب شده می توان به همایش علمای آذربایجان، جاده ابریشم، مکاتب تبریز در هنر، جشنواره خوشنویسی جهان اسلام و جشنواره های آیینی و مذهبی پیرغلامان اشاره کرد.

جبارزاده افزود: همچنین در این مدت میزبانی مسابقات ورزشی مختلف بین المللی همچون جام جهان پهلوان تختی، تکواندو آسیا و بازی های بومی محلی بر عهده تبریز گذاشته خواهد شد.

وی ادامه داد: تجربه قبلی برای برگزاری چنین میزبانی را نداریم و هر کدام از اعضا نکته نظری به ذهنشان رسید از تجربیات ایشان استقبال می کنیم.

اختصاص مصوبه ای ویژه مالی برای رویداد تبریز ۲۰۱۸

جبارزاده همچنین از اختصاص مصوبه ای ویژه مالی برای این رویداد خبر داد و گفت: دولت مصوبه ای برای سال ۹۶ و ۹۷ دارد تا بتوانیم هزینه بخشی از زیرساخت های عمرانی این رویداد را با استفاده از این بودجه تامین کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون ما در پی جذب سرمایه گذار برای بسیاری از پروژه های شهری تبریز هستیم اما این حقیقت قابل انکار نیست که تمامی زیرساخت ها نمی تواند توسط بخش خصوصی اجرایی شود و خود دولت باید با قدرت تمام وارد عمل شود.

سالانه ۴.۵ میلیون گردشگر داخلی به تبریز سفر می کنند

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص تعداد گردشگرانی که شهر تبریز را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند، نیز گفت: این آمار در سال به طور میانگین به ۴.۵ میلیون گردشگر داخلی و ۵۰۰ هزار نفر گردشگری خارجی می رسد و متوسط اقامت این گردشگران نیز سه شب بوده است.

وی ادامه داد: این رویداد می تواند به عنوان خیزی در امر جذب گردشگر در داخل کشور محسوب شود و به جرات می توان گفت این رویداد تنها اختصاص به شهر تبریز ندارد و آن را می توان نقطه شروعی برای جذب گردشگر در تمامی نقاط کشور دانست.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *